Alüminyum-Çinko karşısında Çinko-Alüminyum karşısında Galvaniz

Alüminyum-Çinko karşısında Çinko-Alüminyum karşısında Galvaniz

50 yıllık garantimizin arkasındaki gizli sos nedir?

KIYININ ZORLUĞU

GERARD’ın araştırma ve geliştirme çalışmaları, laboratuvar çalışmalarını, gerçek hayattaki maruz kalma alanları ve çatılar için çelik kullanımında 50 yıldan fazla tecrübe ile birleştirir. GERARD Çatı Sistemleri yaklaşık 30 yıl önce kurulan deneysel çatılara sahiptir ve biz onları işletmeye devam etmekteyiz.

Yabani bir sert kıyı ortamında, Yeni Zelanda’daki North Island’ın sarp batı sahillerinde, kiremitler, galvanizli çelik (%100 çinko), çinko-alüminyum (%95 çinko ve %5 alüminyum) ve alüminyum-çinko (%43,5 çinko, %55 alüminyum, %1,5 silikon) olarak üç farklı kaplama malzemesinden yapılmıştır ve yan yana döşenmiştir. Galvanizli kiremitlerin 14 yıl sonra değiştirilmesi gerekmiştir ve çinko-alüminyum 16 yıl sonra değiştirilmiştir.

Alüminyum-çinko kiremitler neredeyse 30 yıl sonra iyi durumda kalmıştır ve gelecekte de değerlendirilmeye devam edecektir. Alüminyum-çinko kiremitler yan kenarlarında veya yüzeyin genelinde hiç bir korozyon belirtisi göstermemiştir ve diğer alanlarda da, özellikle yan kenarlar veya duvar eteklerindeki yukarı kıvrımlar gibi yıkanamayan alanlarda, galvanizli çelik ve çinko-alüminyum kiremitlerden üstün olduğunu kesinlikle kanıtlamıştır.

GERARD’ın laboratuvar ve gerçek hayat testlerinin tümünde, Alüminyum-çinko çelik en iyi kiremit malzemesi olarak galvanizli ve çinko-alüminyum çelik alternatiflerinden daha iyi performans göstermeye devam etmektedir.

DÜNYA ÇAPINDA KANITLANMIŞ

Dünyanın en büyük çelik üreticileri bile alüminyum-çinkonun galvanizli ve çinko-alüminyum çelikten daha iyi performans gösterdiğini belirtmiştir.

Dolayısıyla GERARD Çatı Sitemi’nin, alüminyum-çinko yüzeyin kiremitleri için en uzun ömrü sağladığına güveni tamdır.

Sizin avantajınız

Alüminyum-Çinko koruma üstün korozyon direnci sağlar, GERARD çatınızın galfan çelik çatının en az iki katı daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

İşte bu sayede, biz cesur bir şekilde GERARD çatınız için 50 yıl garanti verebiliyoruz.