Gerard Teknolojisi

Teknoloji Eleganta

Teknoloji Eleganta

Gerard Eleganta - Günümüzün beklentileriyle uyumlu dikdörtgen çatı kiremiti

 

Baz katmana kadar koruma sağlayan 250 g/m2 çinko-alüminyum-magnezyum alaşımı kaplı çelik ile mükemmel şekilde hava koşulları ve korozyon direncine ulaşılmıştır. %93,5 çinko, %3,5 alüminyum ve %3 magnezyumun birleşimi, çelik çatı kaplama endüstrisinde benzeri olmayan, son derece sağlam bir bariyer oluşturur. Aynı zamanda UV radyasyonuna karşı direnci artıran ve güzel görünen dokulu yüzeyi sağlamak için özel olarak seçilmiş taş yongası granülleri uygulanır. Akrilik baz katta uygulanan granüller, mineral bağlayıcı ve ışığa dayanıklı pigmentlerden oluşan sert kaplama teknolojisi ile kaplanmıştır. Yıllarca dayanması için uzun süreli performans sağlayan yüksek sıcaklıkta kürlenirler. Fırında kürlenmeden önce son bir şeffaf akrilik sır uygulanır. Bu, malzemenin en zorlu koşullara dayanmasını sağlar.

 

 

 

 

Çelik Özellikleri

 

Gerard Eleganta karosu ZM250’den yapılmıştır. ZM250, %93,5 Çinko, %3,5 Alüminyum ve %3 Magnezyum alaşımı ile kaplanmış bir çeliktir. Kullanılan çelik kalitesi, aynı zamanda makul yükleri tolere edecek kadar çıkıntılı iken, çatlama olmadan preslemeye izin verecek şekilde tasarlanmıştırs.

Nominal Kalınlık 0.50 mm
Steel Sınıfı DX53D
Çinko-Alüminyum-Magnezyum Kaplama Kütlesi 250 g/㎡
Çinko-Alüminyum-Magnezyum Kaplama Sınıfı ZM250

Teknoloji Eleganta

Teknoloji Eleganta

Dokulu yüzey

 

Taş granülleri, aynı zamanda UV radyasyonuna karşı direnci artıran çekici bir dokulu yüzey sağlamak için uygulanır. Granüller ışığa dayanıklı ısıya dayanıklı pigmentlerle kaplanmıştır.

Toplam Uzunluk 1305 mm
Kaplanan Uzunluk 1260 mm
Toplam Genişlik 350 mm
Kaplanan Genişlik 320 mm
Minimum Eğim 15° (27%)
Maksimum Eğim 90°
Çatı Örtüsü 0.405 ㎡
㎡ başına kiremit 2.47
Ağrlık/kiremit 2.75 kg
Ağırlık/alan 6.80 kg/㎡
Çıta alanı 320 mm

Kaplama Özelliği

 

Şeffaf koruma katmanı: Granül bağlama ve yarı parlak yüzey için şeffaf %100 akrilik reçine kaplama. Görünümü iyileştirmenin yanı sıra fiziksel hasara karşı direnci artırmaya yardımcı olur.

Taş parçaları: Özenle seçilmiş granüller, mükemmel yüzey kaplaması göz alıcı, doğal görünümlü ve kalıcı renkler sağlar.

Akrilik kaplama: Akrilik reçine bazlı sert opak kaplama. Taş parçacıklarını birbirine bağlar ve alttaki tabakayı su ve UV ışınlarından korur. Kaplama, UV ışınları etkisi ile ilk birkaç haftadan sonra sertleşmesine rağmen esnekliğini korur.

Poliüretan astar: Astar, bir bobin kaplama işlemi ile uygulanır. Bu kaplama, daha fazla korozyon koruması ve uygulanan baz katın kuvvetli bir şekilde yapışması için ideal bir yüzey sağlar.

Polyester destek kaplama: Bu kaplama, kiremitlerin alt kısımlarına daha fazla dayanıklılık sağlar.

Teknoloji Eleganta

Teknoloji Eleganta

Malzeme Yapısı

Çatınızın Görünmez Koruyucusu