Sürdürülebilirlik

DÜNYA GEZEGENİ GERARD’I TERCİH EDER.

 

Bir GERARD preslenmiş çelik çatı en çevre dostu çatı kaplama seçeneklerinden biridir.

 

BİLİYOR MUYDUNUZ?

Çelik, dünyadaki en çevre dostu materyaldir?

Gerçekte, hiçbir özelliğini kaybetmeden sonsuza dek geri dönüştürülebilir. Böylece bir GERARD metalik çatı ömrünün sonuna geldiğinde, atık sahasına gitmesine gerek yoktur. Başka bir çelik ürünü olarak tekrar işlenebilir.

 

Çelik kiremidin nakliyesi daha az enerji gerektirir

Beton ve kil kiremitler hacimli ve ağır olabilir. Bir evlik miktarın nakliyesi için orta boyda bir kamyon gerektirir. Aynı kamyon, yaklaşık 10 ev için yeterli GERARD preslenmiş çelik çatı malzemesi taşıyabilir ve nakliye için daha az enerji (ve dolayısıyla daha az karbon) kullanır.


Hafif bir çatı, daha az ahşap çatkı kerestesi gerektirir

Beton kiremitli çatıya kıyasla, preslenmiş çelik bir çatı fazla miktarda çerçeve desteği gerektirmez ve kaynaklardan tasarruf eder. Başka bir deyişle GERARD çelik çatılar için beton veya kil çatılardakinden daha az ağaç gereklidir.


GERARD’ın tercihi yerel tedarikçilerdir

Hammaddelerimiz için yerel tedarikçilerle çalışmak bizim için büyük önem taşımaktadır, bu nakliye yollarını kısaltır ve CO2 emisyonlarını azaltır. Eğer mümkünse demir-yolu nakliyesini de hedefliyoruz.

 

Sürdürülebilirlik bizim için ne anlama gelir

Tanım olarak sürdürülebilirlik doğası gereği geniştir. Ancak genellikle, sürdürülebilirlik hakkında yaygın olarak kabul edilen bir fikir vardır – uzun vadede süreklilik kapasitesi. Sürdürülebilirlik bir süreçtir, sonu olmayan bir yoldur; kendi içindeki sonu sürekli gelişimdir.

 

ISO 14001 Çevre Yönetimi 

GERARD Çatılar’ın üreticisi Fletcher Building Roof Tile Group, ISO 14001 Çevre Yönetimi standardına bağlıdır ve sürdürülebilirlik gelişmelerinin devamını taahhüt eder, Roof Tile Group, çevresel koruma ve etik liderlik uygulaması yoluyla ve çalıştığımız topluluklardaki rolümüzü kurumsal bir kişilik olarak benimseyerek, şirketin finansal başarıya ulaşan bir şekilde işletilmesini sağlayan bir sürdürülebilirlik çerçevesini takip eder.

Günlük alışkanlıklarımızın içinde olması ne demektir?

Sadece birkaç örneği vurgulamak üzere:

  • seçilmiş atık yönetimi
  • çeliğin yanında çeşitli materyallerin geri dönüşümü:
  • taş parçası
  • karton
  • ahşap paletler
  • plastik folyo vs.