Yeni bir çatı seçerken hangi faktörleri göz önünde bulundurmalıyım?

  • Evinizi korumalı: Bugünlerde iklim değişikliği önümüze her türlü aşırı hava şartını çıkarabiliyor. Çatınız yarının iklimine hazır olmalı. Hafif metal çatılar kasırga veya deprem durumlarında güvenli kalacak şekilde tasarlanmıştır: Gerard çatı sisteminin neredeyse her şeye karşı dayanıklı şekilde tasarlandığı gerçeği güven vericidir. Her çatı karosunu 8 farklı noktada çıtaya çivileyen yatay bağlantı sistemi ev sahiplerine gerçekten gönül rahatlığı verir. GERARD’ın kasırgalara dayanarak aileleri ve eşyalarını korumasına şaşırmamak gerekir. Diğer çatı sistemleri kuvvetli rüzgar alanları için özel bağlantı parçalarına ve malzemelere ihtiyaç duyarlar. Deprem bölgelerinde yaşayan insanlar sıklıkla başlarının üzerinde, yaklaşık 10 kat daha ağır olan eşdeğer beton karo çatılar yerine Gerard preslenmiş çelik çatıları olmasını tercih ederler. Hafif ve güçlü; çatılarımız yakın zaman önce gerçekleşen Canterbury depremlerinde iyice test edildi.
  • Satın alınabilirlik yerine kaliteye önem verin: Sonuçta çatı ömürlüktür ve onu arabaları yenilediğiniz sıklıkla yenilemek istemezsiniz. Piyasada sadece 15 yıl dayanan çatı sistemleri bulunmaktadır. Bu kadar erken zamanda yeniden tüm bu zahmetle karşılaşmak ve tüm bu parayı yeniden ödemek istemezsiniz. GERARD’ın 50 yıl garanti sunduğunu duyan insanlar çoğunlukla, her şey hesaba katılınca Gerard taş kaplamalı çelik çatıların maliyetinin beton karo çatıya göre uzun vadede daha düşük olmasına şaşırıyorlar. Eğer sahil bölgesinde veya kuvvetli rüzgar alan bir bölgede yaşıyorsanız Gerard çatı muhtemelen başka tür herhangi bir çatıdan daha düşük maliyetlidir; çünkü aşırı hava şartlarıyla başa çıkmak için özel malzemeler ve bağlantı elemanlarına gerek olmaz.
  • Dayanıklı olacak şekilde üretilmiş ve güzel görünümlü: Çatınız evinizin genel görünümüne büyük katkı sağlar; dolayısıyla on yıllar boyunca güzel görünmeye devam edecek bir malzeme seçmek mülkünüzün sokaktaki cazibesine ve satış değerine olumlu katkı yapar. GERARD, çok hafif, dayanıklı, yine de herhangi bir kil veya beton çatı kadar güzel görünen doğal taşla kaplanmış karolarıyla öne çıkar. Ayrıca, çok katmanlı kaplama, ultraviyole ışınlara karşı koruma teknolojisi ve ışığa dayanıklı özel pigmentler iklim şartlarının soldurucu etkisine ve renk atmasına karşı üstün dayanıklılık sağlar; böylece eviniz daha uzun süre güzel görünür. Eviniz deniz kenarına inşa edilmiş bile olsa Gerard çatınız özel malzeme, ilave kaplama veya ilave bağlantı elemanı gerektirmez. Yapılan testler, alüminyum-çinko kaplamalı çelik çatı sistemi malzemesinin diğer çelik çatı sistemi ürünlerine kıyasla korozyona karşı sekiz kat daha dayanıklı olduğunu göstermektedir.
  • Zahmetsiz (veya tasasız mı demeliyiz) çatı: Gerard çatılar az bakım gerektirir: Gerard taş kaplamalı çelik çatı sistemlerinde yaz fırtınaları sonrasında kırılan veya kaybolan karo ve dondurucu kıştan kaynaklı hasar olmaz.
  • Çatı yenileme montajında hızlı ancak titiz olmak daha iyidir: Gerard çatı sistemleri sadece Gerard Çatı Ustaları tarafından monte edilir; bunlar en yüksek standartlarda montaj yapmaları için GERARD tarafından eğitilmiş, tecrübeli ve profesyonel yüklenicilerdir. Gerard çatı sisteminiz monte edileceği yere ihtiyaç duyulan her şey ile birlikte ulaşır. Çatı ustalarımız özel kesme ve bükme aletleri taşırlar; böylece montaj akıllı şekilde hiçbir gecikme olmadan gerçekleşir. Diğer metal çatı sistemlerinde kurulum için çatı panellerinin inşaat alanı dışında kesilmeleri gerekir. Duvar eteği ölçüleri, çatının neredeyse tamamı monte edilmeden alınamaz; bu ise, bunlar da başka yerde üretileceği için montaj süresini birkaç gün uzatabilir.